Skocz do zawartości

Nowy owadożerca na pokładzie


Zoe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Kłania się zielona w temacie (ale i pełna zapału) posiadaczka muchołówki i dzbanecznika. Roślinki są u mnie od środy i od tego czasu przeczytałam cały internet w poszukiwaniu informacji na ich temat. Od samego początku to właśnie forum zrobiło na mnie największe wrażenie - nie tylko pod względem fachowej wiedzy, ale i ogólnej atmosfery. Czytam kolejne wątki z zapartym tchem i z gorliwością neofity zabieram się za stworzenie najlepszych warunków dla mojej skromnej kolekcji.

pozdrawiam starych i nowych bywalców,

Zoe

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Czuję się, jakbym miała w domu niemowlaka... a licząc tego pana, którego uwieczniłam na profilowym zdjęciu - nawet dwoje niemowląt. Czy nie za zimno/ciepło? Może głodny? A może lampkę zapalić, żeby mu się lepiej spało? Chodzę na palcach i rozmawiam szeptem - bo może hałasu nie lubi? 😁 A filodendron tylko spogląda na mnie z politowaniem...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepły i jasny parapet dla przeżycia pewnie wystarczy, możesz roślinę doświetlać. Najważniejsze to ,żeby go nie przelać , ale utrzymywać odpowiednią wilgotność powietrza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy doświetlające zamówione i już są w drodze. Muchołówka z kolei spędza pierwszą noc na wygnaniu, a ja ze zgryzoty miejsca sobie nie mogę znaleźć (że ona taka biedna tam samotna a wymarznięta...). Trzeba było pozostać przy tych filodendronach. Nic to, nie zaśmiecam już powitalni. Raz jeszcze dziękuję za odzew :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.