Ja rozmnożyłem flave z młodego liścia, ok. 7 cm, wydaje mi się, że był on z fragmentem kłącza. Nie trwało to zbyt długo i po ponad miesiącu były już dwa nowe, małe liście
Eublephary rządzą Ja póki co mam tylko jedną ale po wakacjach planuję dla niej koleżankę i kolegę
Zdjęcia w tym temacie:
http://rosliny-owadozerne.pl/forum/Olekdom...eria-t7816.html
No więc dzbanki takie jak Ventrata mogą rosnąć na dworze ale trochę za późno się za to zabrałeś. trzeba bylo go wystawiać już w kwietniu a nawet na końcu marca (oczywiście noce w domu). Wilgotnośc nie gra roli, głównie chodzi o alkimatyzację do nowych warunków która może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Narazie trzymaj go w domu i za rok go wystaw jak tak bardzo ci na tym zależy.
A więc masz Ventrate Nie wiem co to za kartka była przyczepiona do dzbanka ale dolewanie wody to kompletna głupota Być może dziura i przekrzywienie to poprostu uraz mechaniczny spowodowany przez domownika...zdjęcie by się przydało.
Jeżeli masz tego dzbanka od 3 miesięcy i jeszcze nie dzbankuje to jak na Ventrate coś długo się aklimatyzuje. No ale jeśli rzeczywiście to aklimatyzacja to dzbanki już będą usychały i nic z tym nie zrobisz. Mógł byś trochę lepiej opisac warunki w jakich hodujesz swego dzbanecznika, głównie chodzi mi o to przez ile h dziennie ma światło (tzn. dzbanecznik widzi słońce a nie stoi w miejscu w którym jest poprostu jasno). I wyciągnij go z tego słoika bo go ugotujesz, lepsza jest podstawka z keramzytem. Jeżeli chodzi o podłoże to z pewnością ma ono wpływ na kondycję rośliny czego objawem jest brak lub obecność dzbanków. Osobiście jestem przewrażliwiony na punkcie hodowania dzbaneczników w samym torfie. Należy pamiętać aby korzenie mogły oddychać w podłożu i aby nie było ono zbyt mokre bo korzenie zgniją i dzbanków się nie doczekamy.
Powodów dla których twój dzbanecznik traci pułapki może być tysiąc...opisz w jakich warunkach go hodujesz, jak podlewasz, jaka wilgotność, światło itp. Prawdopodobnie jest tak jak napisała koleżanka powyżej czyli zbyt niska wilgotność powietrza. Możliwe jest również, że jeżeli masz go od nie dawna to z pewnością się on aklimatyzuje dlatego stracił dzbanki.
Nie. Dzbaneczniki wypuszczają trzy rodzaje dzbanków dolne, pośrednie i górne. Rodzaj dzbanka zależy od wieku rośliny. Gdy roślina jest młoda, dzbanki puszcza dolne. Gdy trochę podrośnie puszcza pośrednie. Natomiast gdy jest już dorosła puszcza górne dzbanki. Można je rozróżnić np. na podstawie ułożenia perystomu przy dzbanku, wielkości dzbanka czy też jego kształtu i koloru.
Z sanguineą bym nic nie robił, jest tylko delikatnie opalona Natomiast diatas- hmm...ostatnio miałem prawie identyczny problem + uszkodzony stożek wzrostu. Również bym nic nie robił, poczekaj na rozwój sytuacji. Dzbanek nie wyglada tragicznie, trzymaj go w takich warunkach jak do tej pory, broń Boże nic nie zmieniaj!!! tylko weź go czymś podeprzyj
A mi pomysł z komisją się nie podoba Jeżeli np. w komisji będzie ktoś kto hoduje rosiczki to wiadomo na jaką fotke będzie głosował... komisja może i by mogła powstać ale powinny być w niej osoby bezstronne, o wielokierunkowej hodowli (różnorodnej pod względem rodzajowym hodowanych gatunków).
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.