Skocz do zawartości

Alberciarz

Zasłużony
  • Liczba zawartości

    315
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu z użytkownikiem

  • Website URL
    http://carnisana.pl

Informacje w profilu

  • Male
  • Miejscowość
    Sosnowiec/Chełm Śląski

Previous Fields

  • Województwo
    śląskie

Ostatnie wizyty

6691 wyświetleń profilu

Alberciarz's Achievements

0

Reputacja

  1. Nieco niespodziewanie zapraszamy na ostatnią w tym sezonie wystawę CarniSany - już w ten weekend w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym:)) Szczególnie polecam Waszej uwadze promocje na wystawie na gatunki kolekcjonerskie:) Wystawa nie będzie zbyt duża, ale na pewno nie będziecie zawiedzeni! Niewiele zachodnich mieszańców, sporo perełek dla kolekcjonerów. Szczegóły na fanpage'u na fb Carnisana - rośliny mięsożerne Do zobaczyska!
  2. Medrol - większość zabieramy, ale zawsze lepiej złożyć zamówienie mailem! Wieczorową porą postanowiłem wrzucić nieco szybkich pstryków ze szklarni, tych roślin, które wyjadą do Łodzi już jutro w nocy:) Sporo już wyjechało, jak pisałem!
  3. Serdecznie zapraszamy do Łodzi na Wystawę Roślin Mięsożernych która startuje już w najbliższy piątek! Kiermasz roślin z udziałem CarniSana - rośliny mięsożerne odbędzie się w godz. 10-18 w dniach 17-18 i 24-25 września. Zapraszamy też wszystkich na prelekcję - szczegóły na plakacie! Już dzisiaj do Łodzi pojechało dużo roślin na ekspozycję Zamówienia na rośliny przyjmujemy do piątku do godz. 15:00 drogą mailową (carnisana@gmail.com). Do zobaczenia już w najbliższy weekend!
  4. Jacku, powód jest prozaiczny - w poniedziałek otrzymam (wreszcie!!) potwierdzony przez UM Łódź plakat. Wtedy też naturalnie właściwe wydarzenie na naszym forum powstanie;) Do zobaczyska w Łodzi już 17-go września!
  5. Drodzy Forumowicze! Chciałbym serdecznie zachęcić wszystkich do udziału w I Ogólnopolskiej Wystawie Terrarystycznej, która odbędzie się w trakcie XV Jubileuszowych Targów Zoobotanica we Wrocławiu, w Hali Stulecia w dniach 24-25 września br. (w godz. 10-18). Mam zaszczyt współtworzyć tą zacną inicjatywę Będzie można podziwiać rzadkie i niespotykane gdzie indziej owady, skorupiaki, pajęczaki i wije, a także traszki, żaby, kumaki, ropuchy, węże, żółwie i jaszczurki. A co jeśli chodzi o mięsożery ? Tu również zostaną zaprezentowane prawdzie rzadkości, chociaż nie tylko, ale na nich wolałbym się skupić Przedstawione zostaną między innymi rzadko spotykane gatunki rosiczek i tłustoszy. Nie zabranie kompozycji naturalistycznych w terrariach z wodospadem, a także kompozycji w szkle i drewnie przygotowanych przez dyplomowanych florystów. Z ciekawszych gatunków wypiszę tylko moje ulubione rosiczki:) : Drosera hartmeyerorum Drosera kenneallyi Drosera menziesii Drosera stolonifera subsp. rupicola Drosera ascendens Drosera tomentosa Drosera neocaledonica Drosera longiscarpa Znajdzie się też trochę drapieżnej flory kwitnącej... Gorąco polecam! Szczegóły w wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/870694353063983/
  6. Serdecznie zapraszamy Was na pierwszą w tym sezonie imprezę z owadożerami w Łodzi - Dni Orchidei i Roślin Mięsożernych. Przepraszamy za tak późną informację, nadmiar obowiązków zmusza nas do tego, aby pisać o tym w drodze na wystawę. Wystawa odbędzie się w dniach od 9 do 12 czerwca, w godzinach od 10- 20. Adres: Salon Orchidei w Storczykarni w Łodzi, ul. Antoniego Książka 8a. Wstęp WOLNY!!! Poza bogatą ekspozycja prezentującą biorożnorodność roślin mięsożernych, na kiermaszu będziemy oferować podobnie zróżnicowany asortyment dla początkujących i kolekcjonerów. W tym między innymi: Drosera: menziesii, ascendens, affinis, slackii, neocaledonica, longiscarpa, cuneifolia, hilaris, graminifolia, felix, tomentosa, adelae, regia, wiele rosiczek pigmejskich i inne; Pinguicula: pilosa, ehlersiae, moctezumae, gigantea, krzyżówki filifolii; botaniczne kapturnice: różne flavy, w tym kwitnące, rubra, leucophylla, minor; mucholowki takie jak Bristle Tooth, Triton, Louchapathes, Shark Teeth, Korrigans, Microdent, Clayton Red Sunset, Coqillage, Wacky Traps, Funnel Trap i inne. Poza tym zapraszamy po spore cefale w bardzo atrakcyjnych cenach, a także unikatowe genlisee. Do zobaczenia!!!
  7. Wystawa trwa do jutra, serdecznie zapraszamy, w palmiarni o tej porze roku jest pięknie! Parę fotek: Z uwagi na piękną pogodę kiermasz zrobiliśmy przed Palmiarnią co możecie na nim znaleźć?: - sporo asortymentu dla początkujących - spore cefale w super atrakcyjnej cenie - muchołówki - Louchapates, Bristle Tooth, Triton, Korrigans, Funel Trap, Coquillage etc. - sporo różnych rosic: wybór pigmejek, filoformis Red, slackii, cuneifolia, trinervia, cistiflora, affinis, felix, neocaledonica, hilaris, ordensis x broomensis, regia etc. - mnóstwo tłustoszy (botaniczne i krzyżówki) - niektóre Sarracenie botaniczne, w tym minor, alata, leucophylle;)
  8. Jasne, że będzie!! Zapraszamy!! http://www.rosliny-owadozerne.pl/index.php?showtopic=19492
  9. Kochani! W tym roku kolejna edycja Wystawy Roślin Mięsożernych odbędzie się w dniach 31 maja - 5 czerwca 2016. Przygotowujemy bogatą ekspozycję roślin na tej śląskiej ziemi )) Kiermasz trwać będzie w godz. 10-18 w sobotę i niedzielę (4-5 czerwca). Będziemy dbać o to, aby różnorodność gatunkowa była znacznie wyższa i obfitowała też w wybór roślin dla kolekcjonerów znacznie bardziej, niż podczas naszych tradycyjnych kiermaszów w tym miejscu. Istnieje możliwość wcześniejszego zamawiania roślin (mailowo, za pośrednictwem carnisana@gmail.com) Więcej szczegółów już wkrótce!
  10. Dokkrb - dzięki za fenomenalne zdjęcia!! Wszystkich forumowiczów, którzy byli w sobotę i uciekli przestrzegam uprzejmie, aby w przyszłym roku zweryfikowali wcześniej plany i dali się skusić zostać z nami Z uwagi na chłód i niespecjalną pogodę, a także z uwagi na przygotowania do Nocy Muzeów obok uciekliśmy do dobrej knajpki z zapiekankami (które okazały się naprawdę niezłe), a nawet z karaoke, jak się później okazało... Dzięki, że kolejny raz jesteście z nami! Wspólnie tworzymy historię. Nadmienię tylko, że czuję, że to co robimy rzeczywiście ma sens. Tyle ciepłych słów, podziękowań, cennych i nieraz krytycznych uwag to naprawdę wielki skarb. Zainteresowanie wciąż jest ewidentnie duże, na prelekcji w sobotę było 65 osób (!!, nie wiem, gdzie się oni pomieścili...), zaś w niedzielę około 50. To prawie dwukrotny progres w porównaniu z zeszłym rokiem. Wszyscy weszli do salki dedykowanej dla 14-sto osobowej grupy zajęciowej... Ale dali radę Możliwe, że w przyszłym roku będzie możliwość zmiany miejscówki na prelekcje i wykłady. W tym roku podczas wystawy po raz kolejny zadbaliśmy, aby świat tłustoszy był licznie reprezentowany. Ogród Botaniczny zwraca dużą uwagę na bioróżnorodność i my także pragniemy wpisywać się swoimi wystawami w tą konwencję Kolejny rok dziękujemy też Radkowi (flyguy) za współpracę. Dzięki Niemu mogliśmy wzbogacić wystawę o piękne egzemplarze heliamfor! Dbaliśmy także o to, żeby zaznajomić zwiedzających z terminem 'in vitro', niekoniecznie w powszechnie znanym znaczeniu... Kącik konesera? Tutaj też nie było wyjścia - dbaliśmy o bioróżnorodność także tutaj:) Kiermasz... Pozostałe zdjęcia:) I tradycyjne zdjęcie grupowe! Niestety liczebność nie była taka jak powinna, ale to zawsze da się poprawić) za to towarzystwo jak zwykle wyborne! Drugie zdjęcie miało być pt. głupie miny, ale nie wszyscy zajarzyli, nic nie szkodzi Podsumowując, było cudownie!! <3 DZIĘKUJEMY. Podpowiem tylko, że to nie była jedyna okazja spotkania nas z naszym roślinami w tym roku;)
  11. Dziękujemy za wizytę i szczegółowy opis z komentarzem. To nasza pierwsza wystawa rozpoczynająca się w piątek i ten dzień przeszedł nasze oczekiwania. Spodziewaliśmy się niewielu osób w piątek, co wynikało z naszych wcześniejszych doświadczeń. Z uwagi na to, że mieliśmy 4 godziny warsztatów i nieco nagrań dla mediów przy stoiskach przez większość czasu znajdowały się osoby mniej doświadczone. Staramy się je dokształcać, z pewnością nad tym aspektem popracujemy. Bezwzględnie do każdego zamówienia dodawane są opisy uprawy każdego z zakupionych rodzajów, ze szczegółowym opisem uprawy, stąd też nawet jeśli ktoś nie jest w stanie wszystkiego przekazać to kupujący po przyjściu do domu może sobie na spokojnie przeczytać. Błąd z wodą ze studni jest bez wątpienia oczywisty i pozostaje nam przeprosić za załogę. Doświadczona część zespołu zawsze stara się informować o problemach w uprawie klientów, nie proponujemy amatorom na początek heliamfor (bardzo mnie zaskoczył ten cytat o heliamforze), staramy się raczej odradzać i proponować łatwiejsze w uprawie rośliny. Osobiście wystrzegam się podejścia ściśle nastawionego na zysk i zwracam uwagę na kwestie edukacyjne. Myślę, że pozostałe osoby z zespołu również nie próbują sprzedawać roślin na siłę, a jeśli ktoś sprawił takie wrażenie to nie sadzę, żeby zrobił tego umyślnie. Dopiero dzisiaj wieczorem dojechał do nas Mateusz, jutro jest tylko jedna prelekcja, więc obsługa powinna być lepsza i bardziej sprawna:). Po wystawie w sobotę zapraszamy do spędzenia wieczoru z nami, wtedy na pewno będzie dużo luźniej i spokojniej. A co zagościło w kwestii kiermaszowej wystawy? Polecamy nieco nowości! Przede wszystkim absolutna nowość - kilka gatunków Genlisei, mnóstwo tłustoszy, sporo różnorakich rosic (stolonifera rupicola, menziesii, peltata, ascendens, felix, neocaledonia, longiscarpa, slackii, fulva, chrysolepis, cuneifolia, cistiflora, trinervia, hilaris i duuużo innych), Poza tym standardowy szeroki wybór mniej specjalistyczny ))
  12. U nas w ten piękny dzień przygotowania trwają! Już teraz zdradzę, że szykujemy specjalną ofertę na cefalotusy, będzie też dużo ciekawych tłustoszy i rosiczek ale... nie tylko więcej szczegółów wkrótce. W kwestii grilla w sobotę wieczorem nie musicie się o nic martwić poza tym, żeby nie zapomnieć przyjść nooo chyba, że chcecie się pochwalić kulinarnymi zdolnościami
  13. Dzień dobry! Kropka i Biedronka - będziemy tęsknić za Wami Taka oto S. leucophylla szykuje się do trasy na Warszawę Do zobaczyska za niecałe dwa tygodnie!
  14. Postaramy się tak pogrillować żeby nikt nie żałował swojej obecności to oczywiście dodatek do wystawy, o której jakość staramy się przede wszystkim, ale jakże sympatyczny Miejscówka będzie inna niż rok temu, tym razem miejsce totalnie ustronne ale zaraz przy szklarniach Hmmm a babeczki... Do dziś je wspominam:)
  15. Dlaczego wystawa będzie wyjątkowa? Bo jubileuszowa! Wystawy w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytety Warszawskiego są organizowane corocznie nieprzerwanie od 2006 roku. Z tej okazji szykujemy mnóstwo atrakcji! Zachęcamy do propagowania informacji o wystawie za pośrednictwem wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1714128048876751/ Damy radę, żeby w tym roku na mięsożernym spotkaniu po wystawie było nas - forumowiczów dwa razy więcej niż rok temu? Jak myślicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.