Ten motyl to Nasierszyca brzozówka nazwę łacińską Łukasz podał w temacie
Jest to szkodnik pierwotny lasow liściastych pojawia się głównie na brzozie, olszy i grabie, ale jest bardzo rzadki.
Motyl bardzo ładny, ale i tak najładniejsze są zawisaki
pzdr
Fotki bardzo fajne
Ta roślinka na 3 fotce to jest Kokorycz, ale czy pusta czy pełna to już nie wiem
Jest jeszcze jedna roślina nieopisana, która jest bardzo ładna gdy tworzy "dywan" w lesie, a chodzi mi o Śledziennice skrętnolistną to jest ta koło Złoci żółtej.
pzdr
Czy muchołówka caly czas stoi w tej wodzie?
Jak tak to ją wyciągnij! muchołówika nie może cały czas stać w wodzie.
Ona gnije musisz zmniejszyć ilość wody w doniczce i dać jest duużo światła.
Z pleśnią też musisz walczyć
pzdr
Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim będę leśnikiem z krwi i kości narazie się ucze w tym kierunku
Dokładnie. Wystarczy napisać do Ministerstwa środowiska bądź do RDLP (na którego terenie znajduje się torfowisko) jeśli się im przedstawi racjonalny powód to powinni wystawić takie zaświadczenie , jeśli nawet nie pozwolą wziąść rośliny to na nasiona powinni dać zgodę
_ _ _ _ _ _ _ _ _
RDLP-regionalna dyrekcja lasów państwowych
Mi sie wydaje, że Łukaszowi chodziło o nową odmianę intermedi rosnącą wyłącznie na piasku i prawdopodobnie gdyby zwykłą intermedie wsadził do pisaku nie dało by to tego rezultatu.
Jeśli chodzi o Polską przyrodę to sądzę, że nie jest ona tak naprawde jeszcze do końca zbadana, że prawdopodobnie kryje w sobie jeszcze dużo ciekawostek.
Więc może warto poszukać, a nóż sie coś trafi
Roślinki ładne, dzbanecznik robi wrażenie.
Widze, że pod dzbanecznikiem w podstawce stoi woda, dzbaneczniki nie lubią mieć przemoczonego podłorza tak, że powinieneś wyciągnąc go z tej wody no chyba, że go tak podlewasz i nie stoi "non-stop" w tej wodzie.
Co do pędu kwiatowego ja bym zaryzykował i bym pozostawił.
pzdr
Roślinki przepiękne mmmmm.....
mmandi czy mógł byś powiedzieć dokładnie gdzie znajduje się to torfowisko najbliższa wioska czy coś w tym stylu może się tam wybiore
X - krzyżówka, np. pulchella x (krzyżówka) nitidula, albo krzyżówka pulchelli z nitidulą, a jeśli jest np N. x Ventrata to x oznacza tylko, że roślina jest krzyżowana i tu sie już tego "x" nie czyta, ponieważ krzyżowka ma już swoją nazwę. Przynajmniej ja tak używam i w szkole nas tak uczyli. Jeśli chodzi o reszte oznaczeń to chyba wiecie ale napisze
sp- species- gatunek
ssp-subspecies- podgatunek
var- warietas- odmiana
i te powinno się w całości czytać tak jak napisałem
pzdr
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.