
Barni
Forumowicz-
Liczba zawartości
34 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Zawartość dodana przez Barni
-
Ujęcie czerwca 2014 - zgłaszanie prac
Barni odpowiedział Cephalotus → na temat → Konkursy miesięczne
-
-
Demineralizowaną
-
Proszę o ocenę mojego dzbanka, otrzymałem go od jednego z naszych forumowiczów (Pozdrawiam) dzbanki które widać urosły już u mnie. Tak wyglądałą kiedy ją dostałem miała półtora dzbanka A tak obecnie. Mam takie małe pytanko, kiedy go dostałem dzbanki miały inny wygląd mianowicie miały włosk jak się dobrze przyjrzeć można je zobaczyć na pierwszym zdjęciu. Czemu tak się zmieniły ?
-
Jak oceniacie moje muchole, wiem że torf z wierzchu jest trochę suchy i stare liście są nie poobcinane Umieszczam na prośbę Masiola czekam na opinie. Roślina 1 Roślina 2
-
Masiol jak najwięcej oznacza dla mnie (jak najwiecej w danym okresie) normalne ze nie mają takich warunków jak w lato ale tez nie przesadzajmy ze niema słońca, przecież nie mamy ciągle pochmurnych dni. Nie chce się się tu z nikim kłócić i robić jakiś kwas dlatego napisałem (...moim zdanie nie ma potrzeby zimowania...) mamy wolność słowa a to jest tylko moje nikogo do niczego nie zmuszam, akurat ja swoich nie zimuje i tyle. Spoko zdjecę mogę pokazać ( jutro zrobię bo zaraz do roboty lecę) bo uważam że roślinki są w dobrej kondycji, oczywiście nie są tak wybarwione jak w lato i nie mają tak dużych pułapek ale mają się dobrze. Tak jak pisałem są ponad 2 lata w pokoju i jest ok zobaczymy czy przyszłe lata przyniosą jakieś zmiany. Redgreen masz racje są różne pomieszczenia i to że u jednego metoda się sprawdza nie znaczy ze u drugiego tez tak bedzie. Ja nie mam gdzie zimować moich roślinek (mieszkanie w bloku) a nie bedę ich chował przecież do lodówki.
-
Moim zdanie nie ma potrzeby zimowania, ja mam swoje muchołówki od czasu ich zakupu ok. 2,5 roku cały czas w pokoju na parapecie w którym jest (aktualnie) 23.5 stopnia i mają się świetnie. Mają dużą ilość słońca teraz podlewam je trochę rzadziej i tyle. Więc zdania są podzielone co do zimowania. Takie jest moje zdanie. Zapewnij roślince jak najwięcej słońca i będzie git, a pęd kwiatowy zetnij. Pozdro.
-
-
-
Witam może być też tak że pęd będzie obumierał do pewnego momentu potem ten proces się zatrzyma i wystrzeli roślinka. Ja tak miałem jak rozmnażałem capensisa z liścia ( do połowy obumarł a potem dzień dobry roślinka) Radził bym czekać.
-
W sumie biorąc to na zdrowy rozum to muszą one się jakoś rozprzestrzeniać na inne zbiorniki wodne.
-
Też myślałem o tym że może to być jakiś wodny chrząszcz jak zobaczyłem jego wygląd, ale odrzuciłem tą myśl z uwagi że on lata. Ale może faktycznie to jakiś wodny robaczek.
-
Wczoraj wieczorem w pracy mieliśmy atak tych robaczków nie wiadomo skąd podejrzewam że przyleciały do zapalonego światła ale do rzeczy, czy ktoś kiedyś widział tego owada i wie może jak się on nazywa, a nie mam nawet żadnego punktu zaczepienia żeby zacząć szukać, wydaje mi się że to jest jakiś chrząszcz. Robione tel. więc jakość słaba
-
ostatnio widziałem w Castoramie i Obi, więc jak nie będzie w kwiaciarniach to tam powinieneś znaleźć.
-
-
Żeby tylko komuś robak tam nie wpadł xD
-
Witam przyszedł mi do głowy taki pomysł żeby posadzić roślinki w słoju, mam akurat taki 4l i dwie opcje. 1. Na dno wysypać keramzyt potem torf i roślinki. 2. Na dno keramzyt i ustawić na nim doniczki średnicy 5cm. Co sądzicie o tym pomyśle (która opcja lepsza?) i jakie roślinki by najlepiej się tam czuły. Wszystkie propozycje mile widziane ,a z czasem zamieszczę zdjęcia jak to wygląda.
-
Mam w pracy chłodnie więc woda spływa wprost z agregatu rurką, raczej niema się gdzie zanieczyścić.
-
Siemka skoro już jesteśmy przy temacie wody chciałbym się podpiąć i zapytać czy woda uzyskana z agregatu chłodniczego nadawała by się do podlewania owadożerów ? Już się jakiś czas nad tym zastanawiałem.
-
-
Siemka zobaczyłem to dziś w sklepie i normalnie padłem ze śmiechu Plastikowy dzbanecznik, może ktoś już coś takiego widział, ja pierwszy raz wiec postanowiłem że wrzucę. Sorki za jakość
-
Jedna sprawa to to ze stożek gnije bądź zgnił a resztę dopełniają larwy ziemiórek które (wiedząc bądź nie uchwyciłeś na zdjęciu). Patrz liść u dołu najbardziej oddzielony od reszty widać u jego nasady 3 tłuste błyszczące larwy.
-
Witam właśnie przesadzona D.Capensis, mam pytanko wpuściłem kawałek łodyżki razem z korzeniem podporowym w torf czy to jakoś zaszkodzi roślince ? druga sprawa kiedy mogę zacząć zbierać nasiona?
-
Trochę to bez sensu bo rosną one w tej samej doniczce, ale poczekam jak te świeże liście nie będą miały rosy znakiem tego ze to jednak mutant
-
Ze swojego doświadczenia wiem ze warto się samemu rozejrzeć za torfem 3,5 - 4,5 ph (na workach z reguły napisane tłustym dużym drukiem) a nie pytać dokładnie o Sphagnum bo często dajmy na to w kwiaciarniach nie wiedzą o co kaman. Możecie mi nie wierzyć ale naprawdę tak czasem jest.